WENTYLACJA MECHANICZNA - REKUPERACJA

Zajmujemy się dostawą oraz montażem wentylacji, rekuperacji i central wentylacyjnych. Montujemy, uruchamiamy systemy wentylacyjne w różnych obiektach.

 

Współczesne domy wymagają sprawnego, wydajnego i energooszczędnego systemu wentylacji, który niezależnie od zmiennych warunków pogodowych, zapewni wewnątrz budynku optymalną jakość powietrza. Takim systemem jest mechaniczna wentylacja nawiewno-wywiewna. Wentylację - rekuperację domową wykonujemy na systemie giętkich rur VENTIFLEX.Centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne zaprojektowano w celu dostarczania świeżego powietrza do budynków. W zależności od rodzaju obiektu można zastosować różne konfiguracje central. Urządzenia tego typu charakteryzują się szerokim zakresem wydatku powietrza oraz możliwością zapewniania odpowiednich parametrów komfortu cieplnego takich jak odpowiednia temperatura czy wilgotność powietrza. 

W ofercie posiadamy:

Rekuperatory renomowanych producentów:

PROVENT, SALDA, SAMSUNG, LG.

 

Relizacjemy instalacje wentylacyjne oraz oferujemy asortyment typu :

system rozdzielaczowy - kanały, rozdzielacze, skrzynki rozprężne, skrzynki rozdzielczowe, system COMAIR (Uniflexplus), VENTIFLEX istalacje wentylacyjne: kanały sztywne, kanały elastyczne z tworzywa, kształtki - kolana, trójniki, redukcje, złączki, przepustnice, anemostaty, kratki wentylacyjne, czerpnie i wyrzutnie, materiały montażowe, filtry powietrza, izolacja z wełny wentylacyjnej z paroizolacją.

Wszystko możemy dostarczyć w uzgodnionym i dogodnym dla klienta terminie.

 

Ponadto świadczymy usługi dodatkowe: pomiary wydajności wentylacji, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, projekty instalacji wentylacyjnych, przewierty koronami diamentowymi w przegrodach budowlanych (wiercenie w betonie metodą diamentową).

  

Rekuperatory Samsung ERV

 

Rekuperatory Samsung ERV (Energy Recovery Ventilator) wykorzystują metodę wentylacji typu „cross flow” zapewniającą efektywny nawiew i oszczędność energii przez cały rok. Co więcej, system ERV zaadaptował całkowitą wymianę ciepła (ciepło odczuwalne + ciepło utajone) w postaci centrali rekuperacyjnej, wspomagającej podtrzymywanie temperatury i wilgotności we wnętrzu oraz minimalizującej straty ciepła powstające w wyniku wentylacji. Urządzenia dedykowane są do domów jednorodzinnych i powierzchni komercyjnych.

 

 

Rekuperator-Samsung

 

 

Rekuperatory Samsung ERV – charakterystyka produktu:

  • wysoka skuteczność wymiany ciepła
  • automatyczny „by-pass”
  • współpraca z okapem kuchennym
  • współpraca z GWC (gruntowym wymiennikiem ciepła)
  • w standardzie FILTR KLASY F8!
  • automatyczna regulacja punktu pracy wentylatorów
  • odzysk ciepła do 85%
  • inteligentny system sterowania
  • łatwy montaż
  • niski poziom hałasu

 

Odzysk ciepła

Zima:

Strumień powietrza usuwanego z pomieszczeń przekazuje ciepło ogrzewając zimne powietrze czerpane z zewnątrz. Dzięki temu można znacznie ograniczyć koszty ogrzewania, nie rezygnując ze świeżego powietrza. Konstrukcja wymiennika umożliwia częściowy odzysk wilgoci z powietrza usuwanego, co pozwala zachować właściwą wilgotność w pomieszczeniu.

Wymiennik-krzyżowy

 

Lato:

Powietrze usuwane z klimatyzowanego pomieszczenia schładza powietrze nawiewane, ograniczając tym samym koszty chłodzenia.

 

Automatyczny – „by-pass”

W trybie pracy Auto, w zależności od różnicy temperatur w pomieszczeniu i na zewnątrz, centralka automatycznie steruje obejściem wymiennika (by-pass). Jeżeli różnica temperatur jest mniejsza niż 5oC, urządzenie otwiera by-pass, zapewniając jedynie wymianę powietrza bez odzysku ciepła na wymienniku krzyżowym. Takie rozwiązanie zapobiega zjawisku niepożądanego podgrzewania powietrza, nawiewanego do pomieszczenia w okresach przejściowych (wiosna, jesień), gdy np. w pomieszczeniu panuje temperatura 25oC (zyski ciepła), a na zewnątrz temperatura wynosi 20 oC.

 

Filtry klasy F8

Centralki wentylacyjne ERV firm Samsung są wyposażone standardowo w wysoce wydajne filtry klasy F8 (EU8), wg PN-EN 779, gwarantujące dokładną filtrację powietrza nawiewanego do pomieszczeń, podczas gdy filtry oferowane standardowo w centralach innych producentów to najczęściej filtry klasy G3 i G4.

 

Filtr klasy F8

 

Współpraca z GWC

Centralki wentylacyjne ERV pracują bez dodatkowej nagrzewnicy powietrza aż do temperatury zewnętrznej -15 oC. Po połączeniu z odpowiednio dobranym gruntowym wymiennikiem ciepła, zapewniają całoroczną pracę, zużywając minimalne ilości energii elektrycznej.

 

Cicha praca

Centralki wentylacyjne ERV są wyjątkowo ciche. Poziom ciśnienia akustycznego na niskim biegu dla modelu RHF035EE to jedynie 24 dB(A).

 

Współpraca z okapem kuchennym

Na płytce sterującej centralki ERV znajduje się styk umożliwiający wprowadzenie sygnału o załączeniu okapu kuchennego. W momencie uruchomienia okapu wentylator nawiewny centralki przełącza się na bieg turbo, a wyciągowy na minimum. Dzięki temu rozwiązaniu w domu nie tworzy się nadmierne podciśnienie.

 

Kompaktowe wymiary

Umożliwiają montaż w ograniczonej przestrzeni. Brak tacy skroplin i instalacji odprowadzenia kondensatu sprawiają, że urządzenia mogą być instalowane w dowolnej pozycji.

 

Model RHF-035-050

 

Automatyczna regulacja punktu pracy wentylatorów

W wielu przypadkach po zakończonym montażu przewodów wentylacyjnych okazuje się, że rzeczywista strata ciśnienia w instalacji różni się od wartości założonej. Niezbędna jest wtedy dodatkowa regulacja sieci w celu zapewnienia właściwego wydatku powietrza.

Centralki ERV umożliwiają automatyczny pomiar straty ciśnienia w instalacji i dostosowanie punktu pracy wentylatorów do zaprojektowanej wydajności powietrza. Chroni to przed wzrostem hałasu wskutek nadmiernej prędkości powietrza czy dodatkowego dławienia na nawiewnikach.